Този уикенд по Нова телевизия
„На четири очи” – неделя, 18:00 ч.
Кметът на София и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов ще отговаря на въпроси за рокадите в кабинета и правителствените намерения за реформите в здравеопазването и социалната сфера. Водещата Цветанка Ризова ще пита госта си също оказаха ли се предсрочните избори „Мисия невъзможна”, какво ще прави ГЕРБ с ветренския кмет-беглец, кога ще има завод за боклука, как ще се развие сюжета „Кремиковци” и докога ще ни мъчи столичния трафик.
„На чисто” – неделя, 11:30 ч.
Тази седмица „На чисто” разкрива как без да знаете може да окажете собственик на стотици декари земя и по документи да се промени географската карта на България. Водещата Даниела Тренчева обяснява също как се продават несъществуващи земи и колко се печели от престъпната схема, в която се предполага, че е замесен дори бивш председател на районен съд. Повдигат се обвинения срещу участниците във фиктивната сделка.
„Темата на Нова” – събота и неделя, 19:45 ч.
Кой уби енергийния шеф Борислав Георгиев и има ли енергийна мафия в България? На тези въпроси отговаря „Темата на Нова” тази събота. И още - има ли престъпления в родната енергетика – какви са те, кой ги замисля, ръководи, извършва… Репортерът Марин Николов разговаря с близки на убития Борислав Георгиев, с енергийния бос Христо Ковачки, Стефан Гамизов консултант на чуждестранни инвеститори в българската енергетика, Тихомир Безлов – анализатор на тема „Организирана престъпност”.
В неделя „Темата на Нова” е посветена на лекарите, които лекуват без да са положили Хипократовата клетва. Разследване на репортерката Диляна Гайтанджиева разкри престъпна схема за придобиване на медицински специалности в най-стария и университет у нас – Медицинският. Във въпросния ВУЗ служители на отговорни длъжности предлагат фалшиви книжки за специализация, като спестяват на „клиентите си” 4 години неуморно учене и изпити. Коментарите по темата са на проф. Ваньо Митев – ректор на Медицинския университет; проф. Емилия Иванович – национален констултант по трудова медицина и председател на Държавната изпитна комисия по трудова медицина и членове на комисията - проф. Маргарита Колева, доц. Иван Златаров; проф. Владимир Овчаров – бивш ректор на Медицинския университет. Оператор и на двете предавания е Денислав Митов.








Comments
Feel free to leave a comment...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!
You must be logged in to post a comment.